woski Vesting

Woski Vesting chronią i konserwują drewniane meble i podłogi, które wykończone są olejem lub bejcą. Zdobią i zapewniają naturalny połysk oraz usuwają powierzchowne plamy i zarysowania. Dostępne w wersji transparentnej i w wielu innych kolorach.

Występują w różnych odmianach m.in.: jako woski płynne i stałe. Ponadto jako dostępne są woski kredowe oraz woski do zastosowań zewnętrznych.

Właściwości

Zastosowanie

Woski dostępne w ofercie Vesting:

wosk terpentynowy

Wosk terpentynowy znany jest również pod nazwą antycznego wosku terpentynowego i wosku polerowanego – jest woskiem przeznaczonym do pielęgnacji mebli i podłóg. Wosk ten jest wytwarzany według tradycyjnej receptury, ale zgodnie ze współczesnymi wymogami ochrony środowiska naturalnego.
Wosk ten jest skomponowany z różnych rodzajów wosku (takich jak pszczeli i czysta terpentyna). Oczyszcza, zabezpiecza i konserwuje powierzchnie drewniane wykończone woskiem lub lakierem. Zastosowanie tego wosku zapewnia piękny połysk i usuwanie powierzchownych plam i zarysowań.

Wosk Dekoracyjny

Wosk dekoracyjny jest kwintesencją 60-letniej receptury Vesting. Połączenie naturalnych twardych wosków zapewnia nie tylko niepowtarzalny blask i wytrzymałą strukturę, ale również pełniejsze nasycenie barwy powierzchni.
Wosk dekoracyjny dostępny jest w wersji bezbarwnej oraz w różnych kolorach i umożliwia nadanie meblom, posadzkom i powierzchniom pokrytym farbą kredową oczekiwanego wyglądu.
Po naniesieniu, wyschnięciu i wypolerowaniu wosk tworzy warstwę ochronną i wypełnia małe nierówności na powierzchni. Wosk tego rodzaju jest również wykorzystywany na podłożach kamiennych, aby uzyskać głębszy połysk.

wosk kredowy

Woski kredowe i wapienne są wytwarzane na bazie czystego wosku pszczelego, wosku carnauba i pigmentów.
Wosk kredowy jest nieco bardziej sztywny od wosku terpentynowego, ale z drugiej strony daje lepsze pokrycie.
Polecany szczególnie do gatunków drewna z otwartymi sękami, takich jak dębina, lub bardziej miękkich - jak sosna i sekwoja. Płynny wosk kredowy można również stosować do rozjaśnienia warstwy farby.

wosk carnauba

Wosk Carnauba jest woskiem roślinnym. Wosk ten jest zalecany głównie do podłóg i wyróżnia go wysoki stopień połysku. Stosowany jest głównie w formie płynnej.

kit woskowy

Kit woskowy wykorzystywany jest do wypełniania ubytków i pęknięć. Dostępny jest w postaci przeznaczonej i nieprzeznaczonej do do lakierowania.

potrzebujesz porady lub chcesz dowiedzieć się więcej? skontaktuj się z nami!